top of page

Річний звіт діяльності за 2020-2021 н.р.

Дошкільний підрозділ філії Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 ім.В.О.Нижниченка «Григоро-Бригадирівська ЗОШ І-ІІ ступенів» розрахований на 18 дітей дошкільного віку. У дошкільному підрозділі функціонує 1 різновікова група (діти віком від 3-х до 6-ти років). Загальна кількість вихованців у 2020/2021 навчальному році становила 18 дітей.

У 2020/2021 навчальному році діяльність дошкільного підрозділу здійснювалась згідно з вимогами Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про засади державної мовної політики», «Про охорону дитинства», Положення про дошкільний заклад, концептуальних засад Базового компонента дошкільної освіти в Україні, Інструктивно-методичних листів МОН України від 03.07.2009 № 1/9 – 455 «Про планування роботи в дошкільних навчальних закладах, Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 30 липня 2020 р. № 1/9-411 «Щодо організації роботи в дошкільних навчальних закладів у 2020/2021 навчальному році», листу МОН України від 26.07.2010 № 1.4/18 – 3082 – інструктивно-методичних рекомендацій «Про організовану і самостійну діяльність дітей у дошкільному навчальному закладі»  та інших нормативно-правових документів.

У 2020/2021 навчальному році з вихованцями дошкільного підрозділу працювали 2 педагогічні працівники.

На протязі 2020/2021 навчального року педагоги дошкільного підрозділу активно працювали над своєю педагогічною самоосвітою виконуючи завдання річного плану та беручи участь у різноманітних вебінарах, конференціях та ін.

Діяльність дошкільного підрозділу спрямована на реалізацію Державного стандарту дошкільної освіти України – Базового компонента дошкільної освіти. Педагогічний колектив закладу Базовий компонент дошкільної освіти реалізує через програму розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля», автор О.І.Білан (Рекомендовано Міністерством освіти і науки України (лист Міністерства освіти і науки України від 23.05.2017 р. № 1/11-4988).

Розгорнуте перспективне планування в дошкільному підрозділі філії складається за блочно-тематичним принципом, оскільки він базується на інтегрованому підході до організації життєдіяльності дітей, забезпечує змістову цілісність, системність, послідовність, ускладнення та повторення програмового матеріалу протягом тематичного тижня.

У 2020/2021 навчальному році педагогічний колектив дошкільного підрозділу в методичній та освітній діяльності реалізовував пріоритетні завдання роботи закладу. Продовжувалась робота з розвитку духовного потенціалу особистості дитини дошкільного віку шляхом національно-патріотичного виховання. Проводилися різноманітні заходи, тематичні дні, заняття з патріотичного виховання, які  сприяли вихованню в дітей любові і почуттів причетності до своєї сім’ї, до дитячого садка, вулиці, села; формуванню бережливого ставлення до природи рідного краю; формуванню толерантності, почуття поваги до інших людей; формуванню поваги до моральних цінностей, традицій, звичаїв, культури рідного народу; ознайомленню дітей із символами держави. Як наслідок у дітей дошкільного віку сформувався достатній рівень громадянсько-патріотичної компетентності.

Продовжувалась робота над вдосконаленням фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми дошкільного віку. Протягом 2020/2021 навчального року водночас з обов’язковими формами роботи у щоденному житті, використовувалися різноманітні оздоровчі технології: пальчикова гімнастика, дихальна гімнастика, гімнастика для очей, психогімнастика,  корекційна гімнастика та профілактика плоскостопості. Під час занять з фізичного розвитку активно використовувалося як звичайне, так і нетрадиційне спортивне обладнання. Педагогами закладу поставлене завдання надалі продовжувати роботу над зміцненням фізичного здоров’я дітей дошкільного віку.

Працюючи над реалізацією річного плану роботи 2020/2021 навчального року педколектив дошкільного підрозділу працював над темою: «STREAM-освіта дошкільнят – новий інтеграційний підхід до розвитку, виховання і навчання дітей». Під час роботи над даною темою, було розглянуті такі питання:

  • Методологічні засади альтернативної програми «STREAM-освіта, або Стежинки у Всесвіт»;

  • Як облаштувати «STREAM - середовище, яке виховує дослідників»;

  • Поєднання живопису, літератури, музики для пізнання довкілля.

Завдяки цьому, педагоги мали змогу поповнити свої знання з нового напряму освіти — STRЕАМ. Тому на новий навчальний рік було поставлено завдання продовжувати роботу з даного напряму та працювати над темою: «STREAM - лабораторія як новий елемент предметно-розвивального середовища закладу дошкільної освіти».

Узагальнені результати моніторингу динаміки рівня  розвитку компетенцій дітей дошкільного віку за програмою «Українське дошкілля»  станом на травень 2021 року виявили наступне:

«Фізичний розвиток» – високий – 13%, середній – 69%, низький – 18%»;

«Соціально-моральний розвиток» – високий – 25%, середній – 69%, низький – 6%;

«Пізнавальний розвиток» – високий рівень розвитку проявляють 18% малят, середній – 69%, низький – 13%;

«Художньо-естетичний розвиток» – високий – 25%, середній – 57%, низький – 18%;

«Ігрова діяльність» – високий – 25%, середній – 69%, низький – 6%;

«Креативний розвиток» – високий – 13%, середній – 74%, низький – 13%;

«Мовленнєвий розвиток» – високий – 6%, середній – 76%, низький – 18%.

Враховуючи результати моніторингу, педагогами закладу було вирішено у новому навчальному році приділити увагу мовленнєвому розвитку дітей дошкільного віку. Адже неодмінною умовою успішності дитини є розвиток мовлення, комунікативних навичок. Розвитку мовленнєвої компетенції дитини може допомогти організація гри-театралізації, театралізована діяльність, яка сприяє розвитку мовлення, емоційно-вольової сфери, комунікативних навичок і розвитку дитини в цілому. Тому одним із пріоритетних напрямків роботи дошкільного підрозділу на 2021/2022 навчальний рік буде: «Сприяння формуванню мовлення дошкільнят, як складової комунікативно-мовленнєвого розвитку, засобами театрально-ігрової діяльності».

Підсумовуючи показники освітньої діяльності майбутніх школярів на травень 2021 року треба відзначити високий рівень розвитку фізичної готовності дітей  старшого дошкільного віку. Щодо особистісно-вольової готовності дітей до навчання в школі, то за результатами роботи 2020/2021 навчального року до навчання в школі достатній рівень готовності показували 75% вихованців старших дошкільників, середній - 25%.

Аналізуючи роботу дошкільного підрозділу за минулий 2020/2021 навчальний рік, слід відмітити, що в закладі створені  необхідні умови для охорони життя та зміцнення здоров’я дітей, їх повноцінного всебічного розвитку. Матеріальна база задовільна, вона постійно поповнюється і вдосконалюється. Вихователі продовжували роботу по створенню відповідного розвивального середовища в дошкільному підрозділі, значно поповнили кількість розвивальних  ігор, демонстраційних та роздаткових матеріалів, художньої та методичної літератури  для реалізації основних завдань програми, запланованих тематичних циклів. Також педагогічний колектив приділяє значну увагу естетичному оформленню групових приміщень, кабінетів, коридорів дошкільного підрозділу.

На протязі 2020/2021 навчального року в дошкільному підрозділі особлива увага приділялася роботі з родинами. Ефективною виявилася консультативна робота педагогів, виставки. Поряд із традиційними формами роботи з батьками в дошкільному підрозділі використовуються і інноваційні, а саме: «Буккросинг» та «Батьківська скринька».

З метою задоволення потреб у наданні освітніх послуг протягом року проводилось неодноразове анкетування батьківського загалу на предмет оцінювання роботи колективу. Анкетування батьків засвідчило такі результати роботи дошкільного підрозділу у співпраці із сім’ями вихованців:

Результати роботи дошкільного підрозділу у співпраці із сім’ями вихованців:

  • визначення рівня задоволення дітей від відвідування закладу показало, що 81% вихованців закладу відвідують його із задоволенням і тільки 13% в залежності від настрою, та 6% невдоволених  реакцією дитини, на що буде спрямовано робота вихователів дошкільного підрозділу;

 

  • рівень задоволеності батьків організацією роботи закладу загалом та складом його працівників довів, що заклад рухається в потрібному напрямку тому що, 83% батьків оцінили рівень  роботи дошкільного підрозділу, як високий і лише 17% стверджують, що досягнення закладу знаходяться на середньому рівні.

 

              Досвід роботи з сім’єю показує, що в багатьох сім’ях немає достатніх педагогічних знань. Тому не варто розраховувати на те, що зусилля які направляє вихователь, намагаючись подіяти на сімейне виховання, будуть ефективними. Тому виникають проблеми, які необхідно вирішувати:

  • підвищення психолого-педагогічної культури батьків;

  • формування позитивно-емоційного ставлення до вихователів.

Тому педагогічний колектив розуміє необхідність впровадження сучасних підходів у роботу закладу з батьками, це насамперед:

  • визнання пріоритетності родинного виховання;

  • орієнтація на інтереси та запити сім’ї;

  • диференційований підхід до роботи з батьками вихованців з урахуванням соціального стану та освіченості батьків.

У дошкільному підрозділі протягом навчального року  проводилась систематична і планомірна робота з організації харчування дітей дошкільного віку, зокрема:

-           організовано безпечне і якісне харчування дітей (замовлення і прийняття до закладу безпечних і якісних продуктів харчування і продовольчої сировини у необхідній кількості, додержання умов і термінів їх зберігання, технології виготовлення страв, правила особистої гігієни працівників харчоблоку);

-           харчування здійснюється згідно примірним двотижневим меню;

-           щодня на кожний наступний день відповідно до наявності продуктів харчування та з урахуванням примірного двотижневого меню, картотеки страв складається меню-розклад. Меню-розклад складається для дітей віком від 3 до 6 років відповідно до затверджених норм харчування;

-           кожного дня за 30 хв. до роздачі їжі відповідальний оцінює якість приготування їжі та проводить відбір проби в стерильний посуд які зберігається 24 години в холодильнику. Добова проба страв є показником якості роботи кухаря закладу. Проби страв кожного прийому їжі зберігаються протягом доби до закінчення аналогічного прийому їжі наступного дня.

Контроль за харчуванням в дошкільному підрозділі здійснюється заступник завідувача філії.  На основі результатів контролю проводиться індивідуальна робота з певною категорією працівників.

Із наведеного можна зробити висновок, що діяльність дошкільного підрозділу відбувається в режимі подальшого росту. Робота дошкільного підрозділу в минулому навчальному році  оцінена як задовільна. Проте потребують виправлення наступні недоліки: потребує вдосконалення фізкультурно-оздоровча  робота з  дітьми та робота з розвитку мовленнєвої компетенції дошкільників.

bottom of page